Hakkımızda

Çarşamba Ayakkabısı özellikle 70'li ve 80'li yıllarda erkek modasının en önemli parçalarından birisi haline gelmişti. Türkiye'nin dört bir yanında özellikle külhanbeyleri tarafından en çok tercih edilen yumurta topuk çarşamba ayakkabıları zaman içinde gücün, mertliğin ve yiğitliğin simgesi haline geldi. Karakterini ayakkabılarıyla göstermek isteyen erkeklerin tek tercihi haline gelen bu yumurta topuk ayakkabıların günümüzde de çok sayıda seveni vardır. 

Türkiye genelinde yumurta topuk ayakkabı üretiminde adını duyurmayı başaran Samsun'un Çarşamba ilçesi bu ünü sayesinde yumurta topuk ayakkabının Çarşamba Ayakkabısı olarak da anılmasını sağlamıştır. Biz de Samsun'un Çarşamba ilçesinde  Mithat Kundura olarak 35 yılı aşkın süredir yumurta topuk ayakkabı üretimi yapıyoruz. Bu süre zarfında hem Çarşamba'nın hem de Çarşamba ayakkabısının tanıtımı için ülke genelinde bir çok fuar organizasyonlarına katılmamızın yanı sıra yumurta topuk ayakkabının 5 farklı tasarımını da tescil ettirerek markamızı koruma altına aldık. 

Mithat Kundura'nın kurucusu Mithat Özcan 35 yılı aşkın meslek hayatında başarılarının sırrının kesinlikle kaliteli işçilikten ödün verilmediğini belirterek ürünlerin tamamen geleneksel yöntemlerle üretildiğini her zaman dile getirmektedir.